Suikast davasında gergin anlar! Salondan atıldı

Erdoğan’a suikast davasında gergin anlar! Salondan atıldı

Erdoğan'a suikast davasında gergin anlar! Salondan atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 37 darbeci askerin bulunduğu 47 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Darbeci sanık askerlerden pilot Albay Ali Aktürk, yakıt ikmali yapmak için Dalaman’a inecekleri sırada kulenin telsizle yaptığı uyarılara cevap vermemekle suçlanmasına, “İndiğimiz sırada etrafımız askerlerle çevrilmişti. Telsizden arkadaş helikopter olduğumuzu söyledik. Fakat zaman zaman Yunanistan’dan gelen helikopterler bu şekilde inebildiği için bizi de böylece sanıp vurabileceklerini düşünerek tekrar havalandım” dedi.

Geçen 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele atak düzenleyen Özel Kuvvetler ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timlerinin de aralarında bulunduğu 43’ü esir 47 sanığın yargılanmasına Muğla 2’nci Ağır Canice Mahkemesi’nde her tarafta başlandı. Yoklamayla başlayan duruşmada Pilot Albay Ali Aktürk, savunmasını yaptı. Kendisini bir şekilde 15 Temmuz talihsizliği içerisinde bulduğunu söyleyen Ali Aktürk, “Ivedi bir uçuş görevinin sorumluluğu gereği icra ettim. Kabahat teşkil ettiğine dair emarenin bulunmadığını düşündüm. Bilmeden, gönülsüzce kendimi bu hadisenin içerisinde buldum. 16 Temmuz günü Çiğli’ye inişten daha sonra olayları öğrendim. Kendi isteğimde teslim oldum” dedi.

Kendilerine hem emniyette ayrıca de cezaevinde fena muamele yapıldığını, eşinin önce açığa alındığını ardından mesleğinden ihraç edildiğini de anlatan Ali Aktürk’ü, Duruşma Başkanı Emirşah Baştoğ, sık sık savunmasını yapması için uyardı.

“SUİKAST TİMİNİ İSTANBUL’DAN İZMİR’E GETİRMİŞ”

Özel Kuvvetler’e tabi suikast timini İstanbul’dan İzmir’e getiren helikopterin pilotu olan Albay Ali Aktürk, şunları söyledi:

“İstanbul’da özel güçlü olarak gelen Şükrü Seymen, Çiğli’ye gideceklerini söyledi. Görevin mahiyetini sordum. Bana kendisinin de bilmediğini söyledi. Çiğli’deki konuşmalardan da diğer pilotlarında ne maksatla buluştuğumuzu bilmediklerini gördüm. Çiğli’de bulunduğum zamanda ülke genelindeki kalkışmadan haberim olmadı. Şarjım eksik olduğu için telefonumu kullanmadım. Uçuş sırasında ailemle fazla konuşmam ve kısa keserim. O zamanda aradıklarında uçuşta olduğumu söyledim.”

Uçuş esnasında Kara Havacılık Genel Komutanlığı’na vekalet eden Tuğgeneral Ünsal Coşkun’un kendisini aradığını ve ona Çiğli’ye yaklaştıkları bilgisini verdiğini de açıklayan Ali Aktürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Apronda yanımıza gelen general kendisini Gökhan Şahin Sönmezateş olarak tanıttı. Genelkurmay Başkanlığı’ndan emir geldiğini, askerlerin naklini yapacağımızı söyledi. Koordinatı Zeki Göçmen’e verdi. O da görevin mahiyetini sordu, ayrıntılı data vermedi. Naklin helikopterle yapılacağını, görevin o askerleri oraya vazgeçmek ve baştan edinmek olduğunu söyledi. Askerliğin doğasına dair davranış gereği bir daha görevi sormadım. Gece saat 01.40 gibi motor çalıştırdık. Kalkışa hazırdık lakin kalkmadık. Görevin iptal edildiği, Ankara’ya gidileceği söylendi, biz gidemeyeceğimizi söyleyince, bizi uçuştan çıkardılar. Sonradan birincil göreve dönüş olduğu söylendi. Beklediğimiz bu 35 dakika sürede helikopterler defalarca çalışır vaziyetteydi. Kalktıktan sonradan 4 bin 500- 5 bin fit irtifalarda uçtuk. Bu helikopter için yüksek bir irtifaydı. Çiğli’de kalkış 02.15 gibi oldu. Marmaris’e inişimiz ise saat 03.29 oldu. Ikâmetgâh yerleri vardı, sırasıyla iniş yaptık. İndirdiğimiz personel dönüş yapmadı.”

KULEYLE BAĞLANTI KURAMAMIŞ

Yakıt ikmali gerçekleştirmek için Dalaman’a inecekleri sırada tanıkların kulenin telsizle yaptığı uyarılara yanıt vermemekle suçladığı Ali Aktürk, bu konuda ilginç bir savunma yapıp önlerindeki dağın görüşmeyi engellediğini ileri sürdü. Dalaman’daki pist hakkında evvelden bilgisinin bulunduğunu da ifade eden Ali Aktürk, şöyle dedi:

“Pisti önceki görevlerden biliyordum. Yakıtın azalması bıkkınlık oluşturacağından iniş yaptım. Telsiz teması helikopterin sık yaşadığı bir sorundur. böylece kuleyle telsiz teması yaşayamadım. Birincil indiğimizde saat 03.51’di. Önce etrafta kimseyi görmedim. Kimseyi görmeyince motor susturduk. Kuleye askeri helikopter olduğumuzu yakıt ikmali istediğimi söyledim. İzmir’den gelip İzmir’e döneceğimizi söyledik. Kule bizden helikopterin etrafının sarıldığını teslim olmamızı istedi. Ben de yakıt ikmali yapmalarını istedim. Askeri helikopter olduğumu söyledim. Yunanistan’a yakın olduğu için Yunanistan helikopteri gibi algıladıklarını düşündüm. Etrafımızın erlerle sarıldığını gördüm. Motor susturum helikopterden indiğim sırada bizi vurabileceklerini düşünüp canımıza ve helikoptere hasar gelmesin diye kalkış yaptık. Imsık’a gitmek için havalandık ama buraya yakacak yetmeyeceğinden araziye iniş yaptık. Yakacak ikmali yaptıktan sonradan personeli elde etmek içini helikoptere bindik. Saat 04.55’di. Deniz üzerinde bulunduğumuz sırada helikoptere atış yapıldı.Çarpan mermi seslerini duyuyordum. Helikopteri düşürmek için bizleri öldürmek için aşağıdan ateş ettiler.”

Kendilerinden önce Marmaris’te bir helikopter trafiğinin yaşandığını, öteki sanıklar gibi çatışmaya giren diğer kişiler bulunduğunu da iddia eden Ali Aktürk, FETÖ üyeliği suçlamasını kabul etmeyip tahliyesini istedi.

“ACELE TAYIN BİLDİRİMİYLE BİRLİĞE GİTTİM”

Duruşmadan atılan esir sanıkn MAK timinden astsubay Abdülhamit Gülerden savunmasında MAK Tim Komutanı Binbaşı Taner Berber göre ivedi ödev bildirimiyle birliğine gittiğini söyledi. Abdülhamit Gülerden, “Yapacağımız tayin hakkında açıklamada bulundu. Görevin bir terör operasyonu olduğunu, Özel Kuvvetlere takviye vereceğimizi söyledi. Böyle bir görevi içinden gelerek kabul ettim. Cumhurbaşkanı’nın alınması karşımıza çıkan şahısların etkisiz hale getirilmesi, darbe yapılması sıkıyönetimin bildiri edilmesi benim tanık olduğum şeyler değildi. Gökhan Şahin Sönmezateş’in darbe ya da sıkıyönetim açıklamasını duymadım” dedi.

“ZEKAİ AKSAKALLI ADAM ÖLDÜRMEDEN YARGILANMALI”

Savunmasında emrin suç oluşturduğuna karşın ifadesi sırasında Abdülhamit Gülerden, şehit kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in darbeci general Semih Terzi’yi öldürmesine de değinip, “Kahraman diye anılan Zekai Aksakallı, yasadışı dikte verip Semih Terzi’nin öldürülmesine neden oldu. Onun için cinayete azmettirmekten dava veya soruşturma açılmadı. Bana kabahat işlediğimi söyleyenler, bunu yapmamıştır” dedi.

Bu sırada sanığın sözünü kesen Duruşma Başkanı Emirşah Baştoğ, “Ömer Halisdemir’i buna karıştırma. Kendisi görev yerini, mabedini basmaya gelenlere karşı bu eylemini yapmıştır. Bu örneği verme, ailesinin de rızası yoktur. Bu eylemi meşru müdafa hakkıyla yapmıştır. Ailesinin rızası değil, ailesine saygı göstermenizi bekliyoruz” dedi.

Laf bölge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Halit Çokan da, “Haddini aşmış sanığa, lütfen savunmasını yaptırın” dedi. Sanık Abdülhamit Gülerden, uyarılara rağmen bir takım kamu görevlileri ile duruşmada bulunmayan kişiler hakkında suçlayıcı ve hakaret taşıyan sözlerini sürdürünce Duruşma Başkanı Emirşah Baştoğ, bir defa daha sözünü kesti.

DURUŞMA SALONUNDAN ATILDI

Davalı Abdülhamit Gülerden’ın tavrını sürdürmesi üstüne Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, “Bunların esas hakkındaki savunmanla ilgisi değil. Abdülhamit Gülerden, esas hakkındaki savunma için söz verildiği halde, hakkındaki savunma yapmadığı kesintisiz kişileri suçladı ve savunma kapsamında beyanlarda bulunmadı. Kendisine tekrar tekrar esas hakkında savunma için söz verildiği, savunmasına başlaması, huysuz takdirde savunma hakkını kullanmaktan vazgeçmiş olacağı sözlü olarak bildirildi. Fakat sanık aynı şekilde bir kısmı mahkememizde bulunmayan ve cevap verme olanağı da olmayan kişilere yönelik saldırganca sözler sarf etmeye devam etti. böylece sanığın bu hakkına son verildi. Davalı kendisine söz verilmediği halde mahkemenin düzenini bozmaya devam ettiği için de dışarıda çıkartılmasına, yargılamadan men edilmesine karar verildi” dedi.

Bu karar üstüne davalı Abdülhamit Güler’den, duruşma salonundan çıkartıldı.

DHA

Devamı hakkındaErdoğan’a suikast davasında gergin anlar! Salondan atıldı

Eski danışmanı Kılıçdaroğlu ’nun mailini FETÖ'cülere göndermiş!

Eski danışmanı Kılıçdaroğlu ’nun mailini FETÖ’cülere göndermiş!

Eski danışmanı Kılıçdaroğlu ’nun mailini FETÖ'cülere göndermiş!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi’ndeki yapılanması davasının esir sanığı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanlarından Fatih Gürsul’un, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock yazışmaları ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, FETÖ/PDY’nin İstanbul Üniversitesi (İÜ) yapılanması zarfında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı iddiasıyla esir yargılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanlarından Fatih Gürsul hakkında, tekrar ByLock programı üzerinden irtibatlı olduğu kişiler yönünden yeni bir soruşturma yürütüyor.

Başsavcılık bu kapsamda, Gürsul’un irtibatlı olduğu ByLock kullanıcısı şüphelilerle ilgili yeni belgeler tedarik etti.

Bu kişilerin kimlik ve iletişim bilgileri ile “FETÖ/PDY yapılanmasına üyelik” niteliğindeki diğer kabahat ve eylemlerinin tespitine karşın İstanbul Kaçakçılık Organize Şube Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve Iletişim Kurumu’na (BTK), 21 Haziran 2017’de yazı yazar Başsavcılığa, kurumlarca cevap verildi.

Başsavcılığa gönderilen, “ByLock Kullanıcısı Kimlik Tespit ve Tavır İçerikleri Tahlil ve Değerleme Tutanağı” başlıklı tutanakta, mesajlaşma içeriğinde yapılan çözümleme sonunda, “2472” nolu ByLock user ID’sinin Fatih Gürsul’un hattı olduğu belirtilerek, “Gürsul” isimli birey üzerinde yapılan açık kaynak araştırmalarında, bu kişinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu ve SGK bilgilerine göre İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Başkanlığı’ndan sigorta prim bilgisi bulunduğu aktarıldı.

KK VE GB KISALTMASI

Gürsul’un ByLock dökümünün incelendiği ve bu kişinin ByLock üzerinden kurulan mesajlaşma gruplarından “GM” isimli bir gruba üye olduğunun saptama edildiğine dikkat çekilen tutanakta, FETÖ/PDY’nin kendi aralarında gizliliği sağlamak amacıya bazı terimleri, cümleleri kısalttığı bilindiğinden GM’nin, örgütün güya üstteki düzey yöneticilerine verilen “Genel Müdürler” isminin kısaltılması olabileceğinin, daha evvelden etkili pişmanlıktan yararlanmış şüphelilerin beyanları ile örgütün gizlilik için yaptığı kısaltmaları taşıyan kayıtlar bilgisi göz önünde bulundurularak kaslı şüpheyle değerlendirildiği ifade edildi.

Fatih Gürsul’un “999” user ID kullanıcısı Aslan Konushbaev ile yaptığı görüşmede, bu kişiye, “Erken seçim olduğu, kendisinin erken gelip gelmemesi gerektiği, 2 gün önce rüyasında ‘GB’ kısaltmalı kişinin tam ihtiyacı olduğu zamanda yanına olmaması yönünde söylemde bulunduğu ve ‘GB’ kısaltmalı kişinin kendisine kırmızı kalem verdiği”ni aktardığı bilgisi bahşedilen tutanakta, “Gürsul’un konuşmanın devamında, ‘GB’ kısaltmalı kişiye mail atıp atmaması gerektiğini belirttiği, daha ardından mail attığı ve mailden gelen cevabı ByLock konuşmasına yazdığı, mail içeriğinin sonunda da ‘KK’ kısaltmasının olduğu görülmüştür.” denildi.

HALK OYLAMASI İÇİN DÜŞÜNCE DANIŞIYOR

Laf konusu tutanakta, “Fatih Gürsul isimli şahsın 8 Ekim 2013 tarihinden itibaren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğunun bilindiği ve “GB” kısaltmasının genel başkan, “KK” kısaltmasının ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastettiğine dikkat çekici edilen tutanakta, “Yapılan görüşme içerikleri ve Fatih Gürsul’un meslek pozisyonu göz önünde bulundurulduğunda, bahse konu ‘2472’ user ID’li abone bilgisi de Fatih Gürsul olan hesabın, sahiden de Fatih Gürsul tarafından kullanıldığı değerlendirilmektedir.” ifadesine yer verildi.

Başsavcılığa gönderilen yazıda, Fatih Gürsul’un ByLock rehberindeki kişilerin tespitine yönelik alıştırma yapıldığı da bildirildi. “999” ByLock user ID’sine erişim sağlayan GSM ve ADSL hatlarının incelendiği kaydedilen tutanakta, “999” user ID’sini kullanan kişinin hat sahiplik bilgisinin Ahmet Hamdi Aydınlık isimli kişiye çıktığı, Baran Nakliye ve Ted. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. isimli şirket üzerine açıklanmış olan GSM hattı üzerinden “999” user ID’sini kullanan kişinin tespiti üzerine yapılan çalışmalarda şirket ortaklarından bir tanesinin Ahmet Hamdi Aydınlık olduğunun saptama edildiği vurgulandı.

MAİLLERİ BYLOCK GRUBUNA GÖNDERMİŞ

“999” ByLock user ID’yi arkadaşı olarak ekleyen kişilerin ekledikleri kişiye verdikleri adlar tablosundan (roster kayıtları) inceleme yapıldığı vakit “A.Hamdi” ve “a hmd” gibi isimler verildiğine dikkat çekilen tutanakta, bu ID’yi kullandığı değerlendirilen Ahmet Hamdi Aydınlık’ın, UYAP sorgulamasına tarafından İstanbul Anadolu 4. Sulh Canice Hakimliği ve Ankara 2. Ağır Cinayet Mahkemesi’nin dava dosyaları zarfında, “FETÖ/PDY’ye üye olmak” suçuyla arandığının tespit edildiği belirtildi.

Tutanakta, “576” ByLock user ID dökümlerinden yapılan incelemeye tarafından ise adlar tablosundan, “M.Suleyman” ve “gürbüz” gibi isimler verildiği anlatılarak, “Açık kaynak araştırmasında Süleyman Gürbüz isimli kişinin MIT tırlarının durdurulmasında rol alan FETÖ/PDY ’nin sözde sivil imamlarından olduğu, Mersin Tarım ve Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü’nde çalıştığı, operasyon öncesinde senelik izne ayrıldığı, yapılan kapalı kaynak araştırmasında kişinin, ‘silahlı terör örgütü yöneticisi, üyesi elde etmek, devletin bakımlı kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etmek’ gibi 8 öbür suçtan arandığı ve firari olduğu hususları birlikte göz önünde bulundurulduğunda, bu hesabı kullanan kişinin Süleyman Gürbüz olduğu değerlendirilmektedir.” denildi.

Gürsul ile irtibatlı 3 ByLock kullanıcısının abone ve SGK bilgisi olmadığından kimliklerinin saptama edilemediği aktarılan tutanakta, “4027” ByLock user ID hesabını her ne değin Z.B. isimli kişi kullanıyor gibi görünse de bahse konu ID’yi ekleyenlerin ekledikleri ID’ye verdikleri isimlerin ekseriyetle, “metin, metin abi, metin bey” şeklinde olduğu ve konuşma içeriklerine kadar katılımcıların bu kişiye, “abi” biçiminde hitap ettiklerine muhabere edildi. Tutanakta, hesabı kullanan kişinin erkek olarak değerlendirildiği lakin kimlik tespitinin az önce yapılamadığı, saptama çalışmasının devam ettiği de vurgulandı.

Açık kaynak çalışmalarına göre Fatih Gürsul’un 8 Ekim 2013 tarihinden itibaren Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olduğu açıklanmış tutanakta, şu ifadeler yer buldu:

“Yazışma içeriklerinde geçen, ‘Abi erken seçim var ya, Erdoğan 1 Kasım dedi, benim erken gelmem gerekir mi?’ sözü ile kastedilenin 1 Kasım 2015 günü ülkemizde yapılan genel seçimler olduğu değerlendirildiğinden, yazışma metinlerinden Fatih Gürsul isimli kişinin, Ahmet Hamdi Aydınlık isimli kişiden, söz konusu tercih öncesinde nasıl hareket etmesi yönünde fikirlerine başvurduğu, birlikte yazışmaların devamında geçen, ‘GB’ olarak yapılan nitelendirmenin ‘Genel Başkan’, ‘KK’ olarak yapılan nitelendirmenin ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olabileceği değerlendirilmektedir.

Bu bağlamda yazışma içeriklerinde Fatih Gürsul isimli kişinin ‘GB’ olarak nitelendirme yaptığı Kemal Kılıçdaroğlu olabileceği değerlendirilen şahsa gönderdiğini söylediği bir e-mail olabileceği, bu e-maile yanıt olarak gelen bir e-mailin olabileceği ve laf konusu iki e-mailin yazışma metinlerinde geçtiği şekilde olabileceği değerlendirilmektedir. Saptama ve değerlendirme tutanağında geçen yazışmaların ‘2472’ user ID ByLock kullanıcısı ile ‘999’ user ID byLock kullanıcısının (ByLock ya da farklı program üzerinden gönderilen mesaj, mail, görüşme vb. yollar ile gelen görüşmeye) müşterek bir yazışma şeklinde olduğu değerlendirilmektedir.

AA

Devamı hakkındaEski danışmanı Kılıçdaroğlu ’nun mailini FETÖ’cülere göndermiş!

Trump şeklinde uyuşturucu ilaç ele geçirildi!

Trump şeklinde uyuşturucu ilaç ele geçirildi!

Trump şeklinde uyuşturucu ilaç ele geçirildi!

Almanya’da polis, geçen cumartesi gecesi Osnabrück şehrinde rastgele trafik kontrolü yapan polis, bir minibüsü durdurdu.

Aracın içini denetçi polis memurları, 5 bin adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirdi. Söz konusu hapların, ABD Başkanı Donald Trump’ın kafasının şekline sahip olduğu görüldü. Hapın bir yüzüne Trump’ın suratı çiziliyken, arkadaki yüzünde de adı yazılıydı. Tabletlerin sokaktaki satış değerinin ise 46 bin dolar civarında olduğu aktarıldı.

2 BIREY GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından 51 yaşındaki sürücü ile 17 yaşındaki oğlunun gözaltına alındığı duyuruldu. Kimliği bilinmeyen ikilinin, uyuşturucu hapların üretildiği yer olduğu açıklanmış Hollanda’dan, Almanya’nın Hannover şehrine doğru gitmekte olduğu kaydedildi. Geçen ay da Trump şeklinde hapların ele geçirildiği ve ‘dark web’de (derin internet) satıldığı belirtilmişti.

Devamı hakkındaTrump şeklinde uyuşturucu ilaç ele geçirildi!

Yıldırım dehşeti: 1 ölü, 6 yaralı

Yıldırım dehşeti: 1 ölü, 6 yaralı

Yıldırım dehşeti: 1 ölü, 6 yaralı

Manisa ’nın Akhisar İlçesi ’nde bağda çalışan 36 yaşındaki Bayram Altıntaş, şimşek düşmesi sonucu öldü.

Akhisar ilçe merkezine 27 kilometre uzaklıktaki Gökçeköy Mahallesi ’nde oturan çiftçi dün öğleden sonradan bağda üzüm sererken pat diye hava bozdu. Gök gürültüsü ve şimşekler çakarken evli ve 2 çocuk babası Bayram Altıntaş ’a şimşek isabet etti. Olayı görebilen çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık durumu görevlileri,Altıntaş ’ın öldüğü belirlendi.

Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

İŞÇİLERİN ÜZERINE YILDIRIM DÜŞTÜ: 6 YARALI

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde üzüm bağında çalışan işçilerin bulunduğu alana şimşek düşmesi sonucu 6 emekçi yaralandı.

Alınan bilgiye takriben, Hacıhaliller Mahallesi Maltepe mevkisinde üzüm bağında çalışan mevsimlik işçilerin bulunduğu alanda bir ağaca şimşek isabet etti. Ağacın etrafında bulunan aileden Niyazi, Gurbet, Fatma, Sevda, Çimen ve Merve Kaşan yaralandı.

Diğer işçilerin haber vermesi üstüne jandarma ve afiyet ekipleri durum yerine geldi.

Vücudunda yanık oluşan yaralılar, 112 Ivedi Servis ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

KIRKAĞAÇ ’TA YILDIRIM OTOMOBİLE HASAR VERDİ

Kırkağaç İlçesi ’nde öğlen saatlerinde düşen yıldırım nedeniyle bir apartmandaki kolondan kopan parçalar park halindeki otomobile zarar verdi.

Bugün saat 13.30 sıralarında Kırkağaç ’ın Tevfikiye Mahallesi ’ndeki Kamelya 1 Apartmanı ’nın en üstteki katına yıldırım düştü. Apartmanın kolonundan kopan parçalar, yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düşerek park halindeki bir otomobile hasar verdi.

Sağanak yağmurun arkasından şimşek düştüğünü belirten otomobilin sahibi Belirlenmiş Erek, “Markete alışveriş için girdiğim sırada yağmur başladı. Aceleyle eve döndüm. Fazla kuvetli gökgürültüsü oldu. Şimşeğin çakmasıyla evin için gözlerimiz kamaştı, elektirikler gitti. Evlerimizde hasar değil, yalnızca arabamda hasar var” dedi. Aynı apartmanda oturan Ali Acarca ise “Balkonda oturuyordum, çok adaleli bir yağmur yağıyordu. Patlama sesi duydum. Aşağıdaki arabanın üzerine taş parçalarının düştüğünü gördüm. Neyse ki kaldırımda yürüyen biri yoktu. Aşağıda düşen beton taşlar çok büyüktü, fazla şükür hasar yok” dedi.

AA

Devamı hakkındaYıldırım dehşeti: 1 ölü, 6 yaralı

Ayvalık ’taki Cennet Koyu ’ndaki yangında sabotaj ihtimali! Bakan Eroğlu açıkladı

Ayvalık ’taki Cennet Koyu ’ndaki yangında sabotaj ihtimali! Bakan Eroğlu açıkladı

Ayvalık ’taki Cennet Koyu ’ndaki yangında sabotaj ihtimali! Bakan Eroğlu açıkladı

Niğde ’ye toplu başlangıç töreni için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Valiliği ziyaret etti. Burada yorumlama yapan Eroğlu, Ayvalık ’taki Cennet Koyu ’nda meydana gelen yangınla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“SABOTAJ İHTİMALİ ÜZERINDE DURUYORUZ”

“Ayvalık ’ta meydana gelen yangında bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz lakin netleşmedi. Jandarmamız ve polisimiz bu olayı araştırıyor. Fakat ben orayı görmüştüm hoş bir yer. ‘Şeytan Sofrası’ ismi bahşedilen bir yer lakin biz ismini değiştireceğiz. ‘Cennet Sofrası’ ismini vereceğiz. ‘Hemen toprak işlemine başlayın’ dedim. Birkaç sanatkâr da tweet atmış ‘Veysel öğretmen buraya anında ağaç dik, dikersen biz de geleceğiz’ diye, buyrun toprak işlemi başladı. Ekim veya kasım ayında fidan dikimi yapacağız. 1 metrekaresini deha hiç kimseye ödev etmeyeceğiz. Dolayısıyla 1 sene kapsamında da biz orayı iyice yeşil yaparız.”

“YANGINA MÜDAHALE’DE BIRINCIL SIRADA TÜRKİYE VAR”

Türkiye ’nin orman yangınlarına müdahalede ilk sıralarda olduğunu bildiren Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Göletlerde dünya birinciliği bizde, Meteorolojide dünyada 6 ’ya giren ülkeyiz. Orman yangınlarına müdahalede birincil 6 ’nın içindeyiz. Son teknoloji ile ekiplerimiz yangınlara müdahale ediyor. Dün akşam bize Gürcistan ’da yangın olduğu ile ilgili Başbakan, Başbakanımızı aradı. Bizde 2 helikopter gönderdik. Çünkü yerleşim alanları tehdit altındaymış. Geçen sene İsrail ’de büyük bir yangın vardı, gönderdik söndürdük. Rusya ’da 5 sene önce yangın vardı, ekiplerimizi gönderdik. Hatta Rusya ’da daha güç bir yere gönderelim mahcup olsunlar diye. Bizim ekibimize sayın Putin takdir belgesi verdi.”

Bakan Eroğlu sonra AKP İl Başkanlığı ve Niğde Belediyesi ’ni ziyaret etti.

Devamı hakkındaAyvalık ’taki Cennet Koyu ’ndaki yangında sabotaj ihtimali! Bakan Eroğlu açıkladı

'Öldü' haberlerine alev püskürdü! Ünlü yazardan mesaj var

‘Öldü’ haberlerine alev püskürdü! Ünlü yazardan mesaj var

'Öldü' haberlerine alev püskürdü! Ünlü yazardan mesaj var

İzmir’de temmuz ayında fazla kilo kaybı şikayetiyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yazan Muzaffer İzgü’ye yapılan tetkiklerin ardından kanser teşhisi kondu. Hastalığın safra kesesinden karaciğerine sıçradığı belirli İzgü’nün doktorların önerdiği kemoterapi tedavisini kabul etmeyerek son günlerini evinde geçirmeyi istediği haberlerine, ailesi ve yakınları tepki gösterdi. İzgü’nün gelini Muhterem İzgü, haberlerin can sıkıcı olduğunu belirterek, “Eşimiz dostumuz panikledi. Babam şu lahza dinleniyor. Kemoterapiyi yıpratıcı olacağı için doktorları seçim etmedi. Şu lahza evinde çocuklarıyla torunlarıyla birlikte süre geçiriyor. Günlerini geçirmesi gerektiği şekilde geçiriyor. Safra kesesinde kanser tanı edildi. Safra kesesinden karaciğerine sıçramış. Şu an evine dinleniyor ve en iyi şekilde bakılıyor. Yapılan haberler hepimizi çok üzdü” diye konuştu.

“EŞİNİN ÖLÜMÜ MUZAFFER İZGÜ’YE AĞIR GELDİ”

84 yaşındaki İzgü’nün eşi Günsel İzgü’yü 2016 yılında kaybettiğini belirten gazeteci yazan Bekir Yurdakul, “Muzaffer İzgü ocak ayında hastaneye yatmış ve biraz toparlamıştı. Kitap Fuarı’nda yazan dostları ve çocuklarla buluşmak ona gelmişti. Temmuz ayına dek böyle geldik. Fakat temmuz ayında halsizlik ve iştahsızlık şikayetiyle tekrar hastaneye yattı, daha sonra eve çıktı ama eve dönüşünü ‘ölüme yattı’ gibi bir başlıkla atamak dürüst değil. Böyle bir şey yok. Eşinin ölümü Muzaffer İzgü’ye çok ağır geldi. 61 yıllık evliliğinde Günsel Abla onun sevgilisiydi. Ardındaki falan değil, yanı başında, kol kola, el ele, baş başa, diz dizeydi Muzaffer Ağabey’le. Her sıkıntısında, her sevincinde yanındaydı. Böyle bir hayat arkadaşını, böyle bir aşkı yitirince ona ağır geldi. Yoksa Muzaffer İzgü’nün daha sözü bitmedi. Yazması gereken çok şey var” dedi.

“DAHA YAZACAK FAZLA SÖZÜ VAR”

Yurdakul, Muzaffer İzgü’nün, 160’tan fazla kitap yazdığını hatırlatarak, şöyle dedi:

“Muzaffer Ağabey, ‘bu insanlar, bu devlet beni okuttu, sırtıma ceketimi verdi, elime kitabımı kalemimi verdi, okulumu gösterdi. Değilse ben çobandım’ diyor. ‘Bu borcu ben ne yapsam ödeyemem’ diyor. Ama diyor ki; ‘154 kitapla ödemiş sayın. Bir tedavi süreci söz konusu ama bedeni epey güçsüz. Çalışmalar için yapılanlar bitkin düşürdü. Endoskopi, kolonoskopi testleri temiz çıktı. Karaciğerinde bir bezginlik var. Fakat iştahı yerine geldi. Öldü veya ölüme yattı haberlerini görse çok üzülür. İnsandan ve tedaviden umut kesilmez. Daha yazacak fazla sözü var. Kendi ihtiyaçlarını giderecek bir durumda. Dostları yanındalar.”

DHA

Devamı hakkında‘Öldü’ haberlerine alev püskürdü! Ünlü yazardan mesaj var

Fetullah Gülen’den cezaevlerindeki üyelerine skandal mesaj!

Fetullah Gülen'den cezaevlerindeki üyelerine skandal mesaj!

Pensilvanya’da yaşamış FETÖ lideri Fetullah Gülen, cezaevlerini kastettiği öne sürülen yeni bir mesaj yayınladı. Cezaevinde yer alan FETÖ’cülere mesaj verdiği belirli videoda Tebessüm Eden, “Allah’ım bunları ekstradan, lütfunla çıkar. Itlak eyle, salıver bunları” dedi.

DAHA ÖNCEDE ‘SUİKAST’ MESAJI VERMİŞTİ

Fetullah Tebessüm Eden, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan mesajında suikastler olacağını söylemişti. Gülümseyen, manâlı kişilere suikast uygulanarak,15 Temmuz darbe girişiminin program metni olmadığına, iç ve dış kamuoyunda takviye aranacağını iddia etmişti. Tebessüm Eden, skandal mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Acaba şu anda ne yapsak. Öyleyse daha ciddi bişey yapmamız lüzumlu. Fazla manâlı bir takım kimseleri öldürmemiz gerekli direkt. Bunu niye söylüyorum biliyor musunuz? Ayağa düşmüş şekilde konuşulan şeyleri söylüyorum. Kapalı kapılar ardından konuşulan şeyleri söylüyorum. Önemli bir takım kişileri doğrusu meseleye darbe diyeceğimiz şekilde. Yeni bir curcuna tipi. Öyleki Türkiye’deki bir kısım kandıramadığımız kişileri bununla onları kandıralım ve düyada kamuoyunu değiştirelim. Cümbür Cemaat bunun bir senaryo olduğunu söylüyor. Böyle bir şeyin zilleri çalmaya başladı”

Devamı hakkındaFetullah Gülen’den cezaevlerindeki üyelerine skandal mesaj!