Spor

Maicon, Östersunds maçında döküldü

Maicon, Östersunds maçında döküldü

Maicon, Östersunds maçında döküldü

Sarı-Kırmızılılar ’ın savunmaya önderlik yapması için Sao Paulo ’dan kadrosuna kattığı , birincil resmi karşılaşmasında sınıfta kaldı. Gazete Habertürk’te yer alan habere göre liglerin devam etmesi nedeniyle ülkesinden hazır gelen Brezilya stoper, iki golde de yaptığı hatalarla yenilgide başrolü oynadı. Ilk golde önündeki rakibi Ghoddos ’u durduramayan Maicon, ikincisinde de çabucak canice alanına yönelen Hopcutt ’tan üst üste çalımlar yiyerek, rakibinin açısını kapatamadı. Maicon ’un tel tel dökülen görüntüsü ilerisi için de olumsuz sinyaller verdi.

KRİTİK HATALARI HER ZAMAN CAN YAKTI
İyi bir savunma oyuncusu olmasına karşın Maicon ’un zaman zaman yaptığı belirgin hatalar Brezilya ’da da fazla konuşulmuştu. Porto ’da iyi bir kararlılık yakalayan, Brezilya ’da inişli çıkışlı bir grafik çizen Maicon ’un, eski performansını yakalamaması halinde bu sezon da G.Saray ’ın savunmasının oldukça başı ağrıyacak gözüküyor. Sarı-Kırmızılı yönetim, 29 yaşındaki stoperin kulubüne 7 milyon Euro bonservis bedeli vermiş, kendisine de takvim 2.2 milyon Euro ’dan 4 yıllık imza attırmıştı.

ÇALIK DAHA İYİYDİ
Bülent Korkmaz ’ın 3 numaralı formasını Maicon ’a verip 5 numaraya geçen Ahmet Çalık, Östersunds önünde Brezilyalı stoperden fazla daha başarılı görüntü sergiledi. Maçın son bölümünde kısa bir sakatlık geçiren Maicon, tedavisinin peşinde oyuna devam etti.

Östersunds Galatasaray

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top