Tümü

Kek Kalıbı Alırken Uyarı Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Uyarı Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Uyarı Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Hoş bir gün dileği ile sevgili takipçilerimiz. Facebook sayfamızdan bize gelen çok sık sorulan biri “Güzel bir kek yapmak için hangi kek kalıbını almalıyız?
Ilk Önce dikkat etmemiz konu şeklini beğendiğiniz her kek kalıbını almamanızı öneririm sizlere. Tecrübe ile sabittir, her alışverişe çıktığımda bir tane mutfak eşyası alarak mutfağımı boşboğaz eşyalarla doldurarak derme çatma bir mutfak haline getirdiğim için bu uyarıyı yapıyorum sizlere. Eğer bu işten para kazanmıyorsanız çok pozitif kek kalıbı almanıza lüzum değil bu keza geveze masraf etmenize niçin olacak keza de ufak bir mutfağınız varsa sahiden büyük sorun haline geliyor bu sizin için. Ve pahalı kek kalıpları hoş bir kalıp çağırmak değildir, bazen ucuza aldığınız bir kalıbı yıllarca kullanabilirsiniz. Fiyatı Yüksek aldığınız kalıbı bir yere kaldırıp sadece mutfak aksesuar görevi yapabilir.

Hangi kek kalıbı diyorsanız, annelerimizin kullandığı  alüminyum tepsiler en iyi netice veren tepsilerdir gerçekten ancak zararlı olduğu için, öyle önermiyoruz, hatta ben mutfağımda asla alüminyum mutfak eşyası kullanmam. Eğer şekline ağırlık vermiyorum diyorsanız, fırın tepsileri idealdir kek yapımı için.

Teflon kalıplar ve seramik kalıplar en kullanışlı olanlardır, özellikle seramik kalıpların temizliği fazla sıcacık olduğu için en fazla seçim ettiğim kalıptır.

Silikon kalıplar: Bir fazla birey, Silikon kalıpta kek yapmaya korkuyorum, kokusu siner mi? Kek iyi kabarır mı? Soruları, Silikon kalıplarla yapılan kekler de koku olmuyor, ve hoş kabarıyor lakin iyi kalite almazsanız kek kenarlarına yapışıyor keki içeri almamak kalıptan işkence gibi. Bu acımasızlık kek kalıbını temizlerken de devam ediyor keza eğer silikon kalıp göstermek istiyorum diyorsanız kaliteli silikon kalıplar almaya itina gösterin derim, somurtkan halde silikon kalıplara yaklaşmayın derim sizlere.

Sırça olan kalıplar: Pek tercih etmediğim kek kalıplarıdır, yumuşak kek istiyorum diyorsanız, sırça kaplarda pişirebilirsiniz ancak her yeri benzer şekilde kabarmıyor yapanlar bilir. Benim pek seçim ermediğim kek kalıbıdır sırça kek kalıpları.
Eğer sizinde konu hakkında ekleyeceğiniz önerileriniz varsa, çok seviniriz..

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top