Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Güzel bir gün dileği ile sevgili takipçilerimiz. Facebook sayfamızdan bize gelen çok sık sorulan biri “Hoş bir kek yapmak için hangi kek kalıbını almalıyız?
Öncelikle dikkat etmemiz konu şeklini beğendiğiniz her kek kalıbını almamanızı öneririm sizlere. Deneyim ile sabittir, her alışverişe çıktığımda bir tane mutfak eşyası alarak mutfağımı gereksiz eşyalarla doldurarak düzensiz bir mutfak haline getirdiğim için bu uyarıyı yapıyorum sizlere. Eğer bu işten para kazanmıyorsanız fazla artı kek kalıbı almanıza gerek değil bu hem boşboğaz masraf etmenize neden olacak hem de minik bir mutfağınız varsa gerçekte büyük sorun haline geliyor bu sizin için. Ve pahalı kek kalıpları hoş bir kalıp seslenmek değildir, ara sıra ucuza aldığınız bir kalıbı yıllardan beri kullanabilirsiniz. Fiyatı Yüksek aldığınız kalıbı bir yere kaldırıp sadece mutfak aksesuar görevi yapabilir.

Hangi kek kalıbı diyorsanız, annelerimizin kullandığı  alüminyum tepsiler en iyi sonuç veren tepsilerdir aslında fakat zararlı olduğu için, öyle önermiyoruz, hatta ben mutfağımda katiyen alüminyum mutfak eşyası kullanmam. Eğer şekline tartı vermiyorum diyorsanız, fırın tepsileri idealdir kek yapımı için.

Teflon kalıplar ve seramik kalıplar en elverişli olanlardır, bilhassa seramik kalıpların temizliği çok gizli olduğu için en çok seçim ettiğim kalıptır.

Silikon kalıplar: Bir fazla kişi, Silikon kalıpta kek yapmaya korkuyorum, kokusu siner mi? Kek iyi kabarır mı? Soruları, Silikon kalıplarla yapılan kekler de koku olmuyor, ve hoş kabarıyor lakin iyi kalite almazsanız kek kenarlarına yapışıyor keki dışında tutmak kalıptan acımasızlık gibi. Bu acımasızlık kek kalıbını temizlerken de devam ediyor keza eğer silikon kalıp uygulamak istiyorum diyorsanız kaliteli silikon kalıplar almaya itina gösterin derim, somurtkan halde silikon kalıplara yaklaşmayın derim sizlere.

Sırça olan kalıplar: O Kadar tercih etmediğim kek kalıplarıdır, yumuşak kek istiyorum diyorsanız, sırça kaplarda pişirebilirsiniz fakat her yeri aynı şekilde kabarmıyor yapanlar bilir. Benim böylece tercih ermediğim kek kalıbıdır sırça kek kalıpları.
Eğer sizinde konu hakkında ekleyeceğiniz önerileriniz varsa, fazla seviniriz..

Post Author: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir