Tümü

Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dondurulmuş gıda satın alırken nelere uyarı etmemiz gerekmektedir?

Dondurulmuş gıda satın alırken en son satın almalıyız markette, kasaya gitmesen derhal önce almamız en uygun alma şeklidir. Ürünü alır almaz eve gitmeye çalışın, paketi alırken dikkat etmeniz gerekenler palet yumuşak olmamalı, son kullanım tarihine dikkat edin, pakette delik olmamalı, eğer paket vakumlu bir paketse vakumunun bozulmuş olmamalı. Karlı ve buzlu olanları almayınız zira o soğuk zincirinin içinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin belirtisidir buzlanma karlanma. Dondurulmuş veya dondurulmamış gıdaların için geçerli, paketlerin mutlaka ardındaki içerikler içindeliler bölümünü okuyun eğer hoşunuza gitmeyen bir şeyler varsa onu da yerine bırakın. Alacağınız dondurulmuş ürünün son kullanım tarihi geçmediyse, içerigini beğendiyseniz, delik yoksa, buzlanma ve karlanma yoksa alır almaz sizde o soğuk zinciri kırmadan derin dondurucuda kullanana değin saklayınız.

Dondurulmuş gıdaları nasıl çözdürülmesi gerekiyor?

Dondurucudan çıkarır çıkarmaz kullanabilirsiniz, yani çözmenize gerek değil. Beklettikce o sebzenin ayrıca kalitesi bozulacak ayrıca de kalitesi bozulacaktır. Fakat et gibi çözülmesi gereken ürünleri ise jesinlikle kalorifer üzerinde teslim etmek ya da işte sıcak suyun aşağı ısıtmak veya masa üzerine bırakmayı önermiyoruz. Bir kasenin içine koyup buzdolabının en üst bölümünde bekletebilirsiniz. Ola Ki bir kaç saat sürecek onun erimesi lakin eğer mikro dalganız varsa onda çözdürebilirsiniz.

 

 

Dondurulmuş gıdalar hangi durumlarda seçim edilir?

Dondurulmuş gıdalar, vaktiniz olmadığında veya mevsimi olmayan sebzelerde seçim edilebilen bir üründür. aynı zamanda bir takım ürünler örneğin çilek, böğürtlen gibi soğuk olarak dondurmanın yerine geçen sağlıklı alternatif ürünler dolayısı ile dondurulmuş ürünler şekeri düşük tatlı vaziveside görebiliyor. Vaktiniz olmadığında kullanabileceğiniz pratik ve taze kaldığı için de gerçekten dinç sayılabilecek altarnatif dondurulmuş gıdalar. Çoğunlukla evde yapılması şiddet yada oyalayıcı olduğu için hazır dondurulmuş ürünler tercih esilebiliyor mesela pizza, patates kızartması için patates veya onun gibi ürünler ast ki hazırlanış sırasında katkı maddeleri konuyor dolayısı ile buna bakabilirsiniz. Paketin arkasını okuyabilirsiniz her şey çok acık ve net yazıyor pakette.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top