Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dondurulmuş yiyecek satın alırken nelere uyarı etmemiz gerekmektedir?

Dondurulmuş gıda satın alırken en son satın almalıyız markette, kasaya gitmesen hemen önce almamız en yerinde alma şeklidir. Ürünü alır almaz eve gitmeye çalışın, paketi alırken dikkat etmeniz gerekenler palet yumuşak olmamalı, son faydalanma tarihine uyarı edin, pakette delik olmamalı, eğer paket vakumlu bir paketse vakumunun bozulmuş olmamalı. Karlı ve buzlu olanları almayınız zira o soğuk zincirinin içinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin belirtisidir buzlanma karlanma. Dondurulmuş veya dondurulmamış gıdaların için geçerli, paketlerin mutlaka arkasından içerikler içindeliler bölümünü okuyun eğer hoşunuza gitmeyen bir şeyler varsa onu da yerine bırakın. Alacağınız dondurulmuş ürünün son kullanma tarihi geçmediyse, içerigini beğendiyseniz, delik yoksa, buzlanma ve karlanma yoksa alır almaz sizde o soğuk zinciri kırmadan derin dondurucuda kullanana değin saklayınız.

Dondurulmuş gıdaları nasıl çözdürülmesi gerekiyor?

Dondurucudan çıkarır çıkarmaz kullanabilirsiniz, yani çözmenize lüzum değil. Beklettikce o sebzenin keza kalitesi bozulacak keza de kalitesi bozulacaktır. Lakin et gibi çözülmesi gereken ürünleri ise jesinlikle kalorifer üzerinde ele vermek ya da işte sıcak suyun aşağı ısıtmak veya masa üzerine bırakmayı önermiyoruz. Bir kasenin içine koyup buzdolabının en üst bölümünde bekletebilirsiniz. Belki bir kaç saat sürecek onun erimesi ama eğer mikro dalganız varsa onda çözdürebilirsiniz.

 

 

Dondurulmuş gıdalar hangi durumlarda seçim edilir?

Dondurulmuş gıdalar, vaktiniz olmadığında veya mevsimi olmayan sebzelerde seçim edilebilen bir üründür. aynı zamanda bir takım ürünler örneğin çilek, böğürtlen gibi soğuk olarak dondurmanın yerine geçen sağlıklı alternatif ürünler dolayısı ile dondurulmuş ürünler şekeri düşük tatlı vaziveside görebiliyor. Vaktiniz olmadığında kullanabileceğiniz pratik ve taze kaldığı için de doğrusu sağlıklı sayılabilecek altarnatif dondurulmuş gıdalar. Başlıca evde yapılması zor yada oyalayıcı olduğu için hazırlanmış dondurulmuş ürünler seçim esilebiliyor örneğin pizza, patates kızartması için patates veya onun gibi ürünler bağlı oysa hazırlanış esnasında katkı maddeleri konuyor dolayısı ile buna bakabilirsiniz. Paketin arkasını okuyabilirsiniz her şey fazla acık ve net yazıyor pakette.

Post Author: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir