Haber

Detaylar Netleşiyor: Sultanahmet Saldırısına Dair Bugün Öğrendiğimiz 3 Önemli Bilgi

IŞİD militanı Nabil Fadli’nin tek hafta öncesinde İstanbul’da çekildiği iddia edilen fotoğrafları meydana çıktı. 28 yaşlarındaki Fadli’nin Suriye’den Ülkemiz’ye giriş yaptığı ve saldırıdan 7 zaman öncesinde Göç İdaresi’ne parmak izi verdiği bildiriliyor.

Sultanahmet’i kana bulayan işlek dinamit saldırısı ile ilgili bu sabah medyaya yansıyan verileri sizler amaçlı derledik…

Detaylar Netleşiyor: Sultanahmet Saldırısına Konusunda Bu Sabah Öğrendiğimiz 3 Mühim Bilgi

Sultanahmet’i kana bulayan IŞİD milithatıranın, Suudi Arabistan doğum yapmış Suriye yurttaşı Nabil Fadli meydana geldiği geçen zaman meydana çıkmıştı.

bir. Işlek dinamit 7 zaman öncesinde Göç İdaresi’nde parmak izi vermiş

Detaylar Netleşiyor: Sultanahmet Saldırısına Konusunda Bu Sabah Öğrendiğimiz 3 Mühim Bilgi

Habertürk gazetesinden Umut Tütüncü Nabil Fadli’nin tek hafta öncesinde İstanbul’da çekildiği iddia edilen görüntülerine ulaştı.

Tütüncü’nün haberine yönelik bu görüntüler, 5 Ocakta 2016’da İstanbul’da kaydedilmiş. Fadli’nin İstanbul’daki tek merkeze müracaat ederek “bazı işlemler için”parmak izi verdiği bildiriliyor.

Nabil Fadli’nin kimliğinin de patlama kısmında yer alan ve işlek bombaya ilişkin meydana geldiği tahmin edilen tek parmaktan edinilen sözgelişi, Fadli’nin daha öncesinde verdiği bu takip et eşleşmesi üst kısmına belirlediği iddia ediliyor.

5 Eylül 1988 doğum yapmış Nabil Fadli’nin Ülkemiz’ye kısa zaman öncesinde girdiği ve tek IŞİD hücresiyle irtibatlı meydana geldiği shatıralıyor.

2. Saldırganı farklılık eden tur kılavuzu daha çok can kaybı yaşanmasını önledi

Detaylar Netleşiyor: Sultanahmet Saldırısına Konusunda Bu Sabah Öğrendiğimiz 3 Mühim Bilgi

Hürriyet’in haberine yönelik, işlek bombanın pimi çektiği anı gören ve farklılık eden ve insanlara ‘kaçın’ diyerek daha çok can kaybı olmasını önleyen Alman konvoyu kılavuzu Sibel Şatıroğlu saldırganı şu şekilde tarif etmişti:

Grup içerisinde Türk vatandaşına benzer çağdaş giyimli temiz yüzlü, top sakallı tek çocuk meydana geldiğini farklılık ettim.

Rehber Şatıroğlu’nun tarifi Habertürk’ün ulaştığı görüntülerdeki birey ile örtüşüyor.

3. Mülteci olarak yaşayacağını meydana koyduğu adreste yalnızca birden çok zaman kaldı

Detaylar Netleşiyor: Sultanahmet Saldırısına Konusunda Bu Sabah Öğrendiğimiz 3 Mühim Bilgi

DHA, güven kaynaklarına dayandırdığı haberinde Nabil Fadlı’nın Suriye’den Ülkemiz’ye giriş yaptıktan daha sonra mülteci olarak Zeytinburnu Göç İdaresi Başkanlığı’na yakınında 4 şahısla gittikçe parmak izi verdiğini aktardı.

Habere yönelik güven yetkilileri, Fadlı’nın mülteci olarak yaşayacağını meydana koyduğu adreste yalnızca birden çok zaman kaldıktan daha sonra terk ettiğini tespit edildi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri işlek dinamit Fadli’ye yardımcı kişileri ve mülteci isteği esnasında yakınında yer alan bireylerin yakalanması amaçlı çalışmalara devam etmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top