Haber

Avukat olunca, lise yıllarında taciz eden adamı tutuklattı!

Avukat olunca, lise yıllarında taciz eden adamı tutuklattı!

Avukat olunca, lise yıllarında taciz eden adamı tutuklattı!

Biri kimyager diğeri avukat… İki kız kardeşin 15 yıl süren taciz kâbusu geçtiğimiz aylarda sona erdi. Avukat Seda D. (32) ve kimyager kardeşi Ezgi D. (29), yıllar süren tacizden kurtulmak ve tacizcilerini cezalandırmak için 15 Şubat günü savcılığa başvurdu. İki kız kardeş, Trabzon Akçaabat’tan başlayarak İstanbul’a değin devamlı cinsel tacizi anlatıp yardım istedi.

Kimyager Ezgi D.’nin ifadesi kan dondurdu. Sabah’ın haberine tarafından Tacizin 2002 yılı Temmuz ayında başladığını bildiren genç kadın, Bodrum’a tatile gittiklerini belirterek yaşananları şöyle anlattı:

HAVUZDA TACİZ, SILAH ZORUYLA TECAVÜZ!

“Trabzon Telekomspor’un eski futbolcusu Metin T., aile dostumuzdu. Birlikte tatille gider, eğlenirdik. Ailem bana ya da ablama yapılan tacizi anlamıyordu veya fark etmiyordu. Bana davrandığı gibi ablama da sarkıntılık boyutunu geçen hareketleri vardı. Denizde ve havuzda istismarda bulunuyordu. Trabzon’da yaşadığımız sıralarda beni değişik bahanelerle eve çağırıp, istismar ediyordu. Korktuğumdan nedeniyle aileme söyleyemiyordum. Ben ailemden gizledikçe tacizin ve istismarın boyutu arttı. 2004’te tacizlerinden bunaldığımı söyledim. Eve geldi, elinde silah vardı. Tabanca zoruyla ırzıma geçti. Bundan sonra istismar tecavüze dönüştü. Iş bulgu bahanesiyle İstanbul’a kaçtım. Trabzon’da uğradığım cinsel saldırıları videoya çekmiş. Beni korkutma etmeye başladı. Telefonlarına çıkmayınca mektup yollamaya başladı. Ailemi öldüreceğini söyleyerek, istismara devam etti. Tüm hayatımı mahvetti. Başarılı bir öğrenci olmama rağmen istediğim bölümü kazanamadım. Eylemleri 2016’da bitti”

TEHDIT MEKTUPLARI DOSYAYA EKLENDİ

Avukat abla Seda D. kendisinin de istismara maruz kaldığını ancak kız kardeşi dek mağdur olmadığını belirtti. 53 yaşındaki Metin T.’nin korkutma mektupları da dava dosyasına eklendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadar Akçaabat Sulh Canice Hâkimliği’ne talimat yazılarak, Metin T.’nin evinde arama yaptırıldı. Evde iki kardeşin bikinili fotoğrafları çıktı. Akçaabat’taki PTT’nin emniyet kamerası kayıtlarında Metin T.’nin mektup gönderdiği tarihler de tespit edildi. İfadesine başvurulan Metin T., “Kötüleme atıyorlar. Kızlar bana karşısında düşman olmuş. Ben onları daima abi gibi sevdim. Kendi kendilerine hayal kuruyorlar” dedi. İfadesinin gerisinde Sulh Canice Hâkimliği’ne sevk edilen Metin T., tutuklandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top