Haber

AK Parti 16’ncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine Abdullah Gül de katılacak mı?

AK Parti 16'ncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine Abdullah Gül de katılacak mı?

AK Parti 16'ncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine Abdullah Gül de katılacak mı?

Hürriyet’te bulunan habere tarafından; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın talimatıyla büyük anma yerine daha sade bir etkinlik olarak planlanan sene dönümü programına eski bakan, milletvekili, parti yöneticisi ve kurucuların yanı sıra eski belediye başkanları ve örgüt yöneticilerinin de arasında bulunduğu 6 bin kişi gösteri edildi.

SOĞANDA’DAN AK PARTİ’NİN 16. YIL MESAJI

ÖTE TARAFTAN, AK Partililer 16’ncı yıl mesajlarını yayımlamaya devam ediyor. Son olarak AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda 14 Ağustos 2001 tarihli partisinin kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Soğanda mesajında, 16 yıldır halkın oyları ile tek başına iktidar olan AK Parti’nin birer neferleri oldukları için kibir duyduklarını açıklama ederek, partisinin kuruluş yıl dönümünü kutladı. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz Türk demokrasi tarihimizde çok kayda değer bir dönemin başlangıcı olmuştur” diyen Soğanda, AK Partili edinmek büyük Türkiyesevdalısı olmaktır ve bu uğurda korkusuzca, aşkla, gururla, imanla ve hiç yılmadan çalışmaktır” ifadelerini kullandı. Soğanda, “AK Parti’nin kuruluşu, Türkiye için yeni bir başlangıç oluşturmuştur. Lüzum ülkemiz, gerekse ilimizde AK Parti ile birlikte yapılan gürültüsüz devrimler herkesçe bilinmektedir. Her dönem ayağımıza prangalar vurmaya çalışan şer güçlere karşısında halkımız gereken cevabı vermiş ve Türkiye’nin gelişmesini istemeyen bir takım terör örgütlerine rağmen, ekonomi, afiyet, eğitim, kalkınma, diyanet, adalet; Kürt meselesi, gibi birçok alanda, iç ve dış ticarette, hukuk, siyaset ve sosyal alanda Türkiye, sayılı gelişmiş ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Günlerce İMF’nin kapısında borç beklemekten çıkarak, Türkiye İMF’ye borç para veren bir ülke haline gelmiştir. 16 yıl öncesine kadar hastane, eczane kuyruklarında beklerken, bugün AK Parti iktidarı ile birlikte 5 yıldızlı oteller konforundaki hastaneler ile tanıştık. Bütün gücünü milletten bölge partimiz tekrar tekrar milletinin yanına olmuş ve millete hizmet etme sevdasıyla çalışmalarını yürütmüştür. AK kadroların bir neferi olarak 16 yıllık işlem içerisinde partimizin kuruluşundan bu zamana dek her bir kademesinde tayin almış, milletvekillerimiz, il başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı, belde başkanlarımızı, meclis üyelerimize kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve tahsis almış herkese teşekkür ediyorum. Partimizin bütün birimlerinde atama alan dava arkadaşlarımızı ziyaret ediyor, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Biz dün olduğu gibi, bugün ve yarında gönüllerin partisi olmaya, Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancıyla yolumuzda dimdik yürümeye devam edeceğiz. Partimizin 16. kuruluş yıldönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza, bütün dünyaya ve Van’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum” biçiminde konuştu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

To Top